Friday Night Lights

Friday Night Lights Schedule

Friday, November 15th – – Keller High School (Indians) vs. Flower Mound High School (Jaguars) at Neil E. Wilson Stadium in Flower Mound at 7:00pm!

Metro Match-ups

WEEK 1

Thursday, August 29 - Flower Mound (55) vs Keller Fossil Ridge (31) FINAL

Thursday, August 29 - Flower Mound Marcus (14) vs Arlington Bowie (28) FINAL

Friday, August 30 - Cedar Hill (28) vs Allen (41) FINAL

Friday, August 30 - South Grand Prairie (20) vs Southlake Carroll (35) FINAL

Friday, August 30 - Trinity Christian - Cedar Hill (16) vs Bishop Lynch (13) FINAL

Friday, August 30 - Denton Guyer (60) vs Aledo (57) FINAL

Friday, August 30 - Duncanville (24) vs Lancaster (3) FINAL

Friday, August 30 - Highland Park (66) vs Rockwall (59) FINAL

Friday, August 30 - Melissa (47) vs Argyle Liberty Christian (14) FINAL

Friday, August 30 - Skyline (21) vs South Oak Cliff (22) FINAL

Friday, August 30 - Broken Arrow, OK (42) vs Mansfield (13) FINAL

Friday, August 30 - Lovejoy (10) vs Colleyville Heritage (13) FINAL

WEEK 2

Thursday, September 5 at 7:00pm - El Paso Eastwood(28) vs Plano (43) FINAL

Thursday, September 5 at 7:00pm - Hebron(14) vs Arlington Martin (33) FINAL

Thursday, September 5 at 7:00pm - Trinity Christian- Cedar Hill (27) vs Parish Episcopal (33) FINAL

Friday, September 6 at 5:00pm - Sachse(19) vs Euless Trinity(21) FINAL

Friday, September 6 at 7:00pm - Frisco Reedy(19) vs The Colony(48) FINAL

Friday, September 6 at 7:00pm - Southlake Carroll(50) vs Colleyville Heritage(9) FINAL

Friday, September 6 at 7:30pm - Bishop Dunne(16) vs Skyline(13) FINAL

Friday, September 6 at 7:30pm - Highland Park(52) vs Mesquite Horn(25) FINAL

Friday, September 6 at 7:30pm - South Oak Cliff(3) vs Duncanville(59) FINAL

Saturday, September 7 at 10:00am - Cedar Hill(36) vs Denton Guyer(40) FINAL

Saturday, September 7 at 1:30pm - Arlington Bowie(40) vs Mansfield(20) FINAL

Saturday, September 7 at 6:00pm - Kimball(16) vs Carter(13) FINAL

WEEK 3

Thursday, September 12 at 7pm- Justin Northwest (26) vs Grapevine (36) FINAL

Thursday, September 12 at 7pm- Spruce (14) vs Carrollton Ranchview (47) FINAL

Thursday, September 12, 2019 at 7:30pm- North Crowley (7) vs Denton Guyer (55) FINAL

Friday, September 13. 2019 at 7pm- Coppell (21) vs Allen (28) FINAL

Friday, September 13, 2019 at 7pm- Prosper (57) vs Flower Mound (34) FINAL

Friday, September 13, 2019 at 7:30pm- Arlington Bowie (33) vs Rockwall (58) FINAL

Friday, September 13, 2019 at 7:30pm- Frisco Lone Star (30) vs Highland Park (19) FINAL

Friday, September 13, 2019 at 7:30pm- South Oak Cliff (61) vs Wilmer-Hutchins (0) FINAL

Friday, September 13, 2019 at 7:30pm- Southlake Carroll (48) vs Odessa Permian (7) FINAL

Saturday, September 14, 2019 at 6pm- DC St. John's (14) vs Duncanville (35) FINAL

Saturday, September 14 at 6pm- DeSoto (49) vs Bishop Dunne (0) FINAL

Saturday, September 14 at 6pm- Lincoln (6) vs Madison(34) FINAL

Saturday, September 14, 2019 at 7pm- Little Elm (16) vs Keller Central (33) FINAL

WEEK 4

Thursday, September 19, 2019 at 7pm- Garland Lakeview Centennial (14) vs North Garland (28) FINAL

Thursday, September 19, 2019 at 7pm- Mesquite(44) vs HURST LD Bell (3) FINAL

Thursday, September 19, 2019 at 7pm- Rockwall-Heath(34) vs McKinney North(56) FINAL

Friday, September 20, 2019 at 5pm- San Angelo Central(44) vs El Paso Pebble Hills (40) FINAL

Friday, September 20, 2019 at 7pm- Allen(56) vs Plano (20) FINAL

Friday, September 20, 2019 at 7pm- Euless Trinity(27) vs Tyler John Tyler (10) FINAL

Friday, September 20, 2019 at 7pm- Garland(56) vs South Garland(43) FINAL

Friday, September 20, 2019 at 7pm- McKinney Boyd(14) vs Plano East (21) FINAL

Friday, September 20, 2019 at 7pm- Plano West(3) vs Jesuit(38) FINAL

Friday, September 20, 2019 at 7pm- Prosper(49) vs McKinney(14) FINAL

Friday, September 20, 2019 at 7pm- Rowlett(7) vs Garland Naaman Forest(6) FINAL

Friday, September 20, 2019 at 7:30pm- Arlington Martin(38) vs Rockwall (45) FINAL

WEEK 5

Thursday, September 26, 2019 at 7pm- Arlington(70) vs Forth Worth Trimble Tech (0) FINAL

Thursday, September 26, 2019 at 7pm- Euless Trinity(42) vs Hurst LD Bell (7) FINAL

Thursday, September 26, 2019 at 7pm- Jesuit (40) vs McKinney Boyd (21) FINAL

Thursday, September 26, 2019 at 7pm- North Garland(26) vs Rowlett(27) FINAL

Thursday, September 26, 2019 at 7pm- Wylie(50) vs Garland(21) FINAL

Friday, September 27, 2019 at 7pm- Arlington Lamar(8) vs Arlington Martin(39) FINAL

Friday, September 27, 2019 at 7pm- Coppell(42) vs Irving MacArthur(6) FINAL

Friday, September 27, 2019 at 7pm- Irving(0) vs Flower Mound Marcus(60) FINAL

Friday, September 27, 2019 at 7pm- Keller(14) vs Southlake Carroll(56) FINAL

Friday, September 27, 2019 at 7pm- Lewisville(30) vs Flower Mound(34) FINAL

Friday, September 27, 2019 at 7pm- McKinney(21) vs Allen(49) FINAL

Friday, September 27, 2019 at 7pm- Plano(26) vs Plano West(21) FINAL

Friday, September 27, 2019 at 7pm- South Garland(3) vs Garland Lakeview Centennial (62) FINAL

WEEK 6

Thursday, October 3, 2019 at 7pm- Arlington Bowie(44) vs Arlington Sam Houston(13) FINAL

Thursday, October 3, 2019 at 7pm- Denton Ryan(68) vs Carrollton Newman Smith(0) FINAL

Thursday, October 3, 2019 at 7pm- Frisco Lone Star(55) vs Frisco Wakeland(14) FINAL

Friday, October 4, 2019 at 7pm- Arlington Grace Prep(41) vs The Woodlands Legacy Prep(12) FINAL

Friday, October 4, 2019 at 7pm- Flower Mound(55) vs Irving(0) FINAL

Friday, October 4, 2019 at 7pm- Frisco Liberty(3) vs The Colony(47) FINAL

Friday, October 4, 2019 at 7pm- Grapevine(21) vs Birdville(31) FINAL

Friday, October 4, 2019 at 7pm- Keller Timber Creek(7) vs Keller(34) FINAL

Friday, October 4, 2019 at 7pm- Rowlett(44) vs South Garland(28) FINAL

Friday, October 4, 2019 at 7pm- Southlake Carroll(46) vs Denton Guyer(34) FINAL

Friday, October 4, 2019 at 7pm- Tyler John Tyler(48) vs Wylie East(7) FINAL

Friday, October 4, 2019 at 7pm- Mesquite Horn(7) vs Rockwall(45) FINAL

WEEK 7

Thursday, October 10, 2019 at 7pm- Denton Guyer(30) vs Keller Timber Creek(0) FINAL

Thursday, October 10, 2019 at 7pm- Plano(56) vs McKinney(49) FINAL

Thursday, October 10, 2019 at 7pm- Frisco Independence(14) vs Frisco Lone Star(63) FINAL

Friday, October 11, 2019 at 7pm- Allen(45) vs Plano East(14) FINAL

Friday, October 11, 2019 at 7pm- Arlington(20) vs Arlington Bowie(21) FINAL

Friday, October 11, 2019 at 7pm- Denton(14) vs Grapevine(28) FINAL

Friday, October 11, 2019 at 7pm- Frisco(33) vs Lake Dallas(7) FINAL

Friday, October 11, 2019 at 7pm- The Colony(65) vs Frisco Heritage(32) FINAL

Friday, October 11, 2019 at 7pm- Wylie East(7) vs McKinney North(69) FINAL

Friday, October 11, 2019 at 7:30pm- Greenville(28) vs Terrell(16) FINAL

Friday, October 11, 2019 at 7:30pm- Rockwall(38) vs Rockwall-Heath(17) FINAL

title

Content Goes Here